młodzież od 10 roku życia i dorośli

Szkoła Muzyczna YAMAHA w nauce gry na akordeonie wykorzystuje wszystkie zalety tego instrumentu i uczy posługiwać się nim profesjonalnie. Akordeon pozwala precyzyjnie kierować dynamiką występu oraz barwą dźwięku. Dźwięk, który wydobywa się z akordeonu może trwać bardzo długo, dzięki czemu możliwe jest stałe odkrywanie nowych możliwości tego instrumentu. Przy pomocy akordeonu można grać każdy styl muzyczny.

W placówce edukacyjnej YAMAHA mamy przyjemność korzystać z wysokiej klasy programów PMS – Popular Music School. Zostały one opracowane przez wybitnych muzyków z YAMAHA Music Foundation, a także pedagogów z wystarczająco długim stażem pracy i wiedzą na temat sposobu skutecznego przekazywania wiedzy. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej ścieżki nauczania możliwe jest motywujące, efektywne i przyjemne kształcenie w miłej i bezstresowej atmosferze.

Programy funkcjonujące w ramach Popular Music School skierowane są zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych. Jak wiadomo, naukę gry na instrumencie należy stale rozwijać. Na tym polega profesjonalizm i ciągły rozwój. Programy PMS pozwalają podnieść zarówno umiejętności instrumentalne, jak i wokalne. Trwają przez okres od 3 do 5 lat.

Pomoce naukowe, które udostępniane są dla ucznia zostały opracowane pod wnikliwym okiem specjalistów. Są to podręczniki, płyty CD, akompaniamenty opracowane w standardzie XG (tak zwane pliki MIDI). Dzięki zastosowaniu ciekawych materiałów dydaktycznych udział w lekcji jest przyjemny i motywuje do podnoszenia poziomu wiedzy i umiejętności. Nad postępami uczniów stale czuwa doświadczony nauczyciel, który ułatwia uczniowi zrozumienie określonych treści. Dzięki kompleksowemu podejściu do procesu nauczania uczeń widzi swoje postępy, co daje mu satysfakcję i poczucie sukcesu. Radość z grania na akordeonie jest tak samo ważna jak prawidłowe wykonywanie tej czynności. Uczymy naszych studentów tak, aby muzyka stała się ich pasją i nieodłączną częścią życia. Zajęcia odbywają się w grupie lub w systemie indywidualnym.