dzieci od 6. roku życia, a także młodzież i dorosli
Nauka gry na pianinie czy fortepianie wymaga od muzyka zaangażowania i niezbędnych umiejętności. Usprawnia koordynacje ruchową (sprawność manualna), ćwicząc przy tym umysł i koncentrację. Nie mniej jednak wybitny muzyk musi grać na instrumentach na prawdę perfekcyjnie, aby czuć dumę z wykonanego utworu. Szkoła Muzyczna YAMAHA w Rzeszowie i Łańcucie dokłada wszelkich starań, aby wykształcić w uczniach wszelkie umiejętności i predyspozycje, które pozwalają na bezbłędną i porywającą zarazem grę.
Placówka edukacyjna YAMAHA prowadzi lekcje gry na fortepianie i pianinie skierowane do osób w różnych grupach wiekowych – od dzieci, przez młodzież, aż po osoby dorosłe. Samodzielnie konstruujemy programy nauczania (PMS – Popular Music School), dzięki czemu mamy pewność, że będą odpowiednio spełniały swoje role. Programy Popular Music School powstają w wyniku wspólnej pracy doświadczonych pedagogów i wybitnych muzyków z YAMAHA Music Foundation.
Wiek uczniów:
dzieci od 6. roku życia, a także młodzież i dorosli
Taka forma kształcenia pozwala na wysoce skuteczną i elastyczną naukę gry na pianinie oraz fortepianie. Umiejętności muzyczne uczniowie nabywają w trakcie ścieżki kształcenia, która trwa zazwyczaj 3-5 lat.
Nasi kursanci dysponują specjalistycznymi materiałami dydaktycznymi – podręczniki, akompaniamenty w standardzie XC (pliki MIDI), a także płyty CD. Wszystkie pomoce naukowe przedstawiają interesującą, atrakcyjną i rozwojową formę lekcji.
Przyswajanie treści odbywa się pod wnikliwym okiem nauczyciela, który posiada nie tylko rozległą wiedzę muzyczną, ale też umiejętności pedagogiczne. Kształcone są zarówno indywidualne zdolności, jak i umiejętność gry w zespole. Zastosowanie zróżnicowanych pomocy naukowych pozwala nam na sprawne przyswajanie wiedzy i obserwowanie postępów swoich działań na poszczególnych etapach kształcenia. Kursanci czerpią prawdziwą radość z nauki gry na pianinie i fortepianie, czując się przy tym tak, jakby byli częścią prawdziwego zespołu. Po zakończeniu cyklu kształcenia można jak najbardziej kontynuować rozwój zdolności – w zespole, orkiestrze instrumentalnej.