dzieci w wieku szkolnym od 6 roku życia, młodzież i dorośli

Lekcje gry na gitarze odbywają się indywidualnie albo w grupach (w zależności od programu i poziomu umiejętności)

„Zabawa na sześciu strunach” to innowacyjny program indywidualnej oraz grupowej nauki gry na gitarze klasycznej w Szkole Muzycznej YAMAHA w Rzeszowie i Łańcucie.  Oferta lekcji gry na gitarze skierowana jest do dzieci od 6 roku życia, a także młodzieży, dorosłych. Z powodzeniem kształcimy też nauczycieli.

Jak powiedział wybitny artysta Ludwig van Beethoven po odsłuchaniu profesjonalnego gitarzysty Mauro Giulianiego: „Gitara sama dla siebie jest miniaturową orkiestrą”. Nasza placówka edukacyjna zdecydowanie podziela zdanie wyjątkowego muzyka. W gitarze drzemią ogromne możliwości – można z powodzeniem wykorzystać ją zarówno do gry solowej, akompaniamentu, jak i gry kameralnej. Jej szerokie możliwości, wygoda użycia, radość jaką daje sama gra sprawia, że umiejętność gry na gitarze jest bardzo pożądana i popularna. Wyjątkowy charakter omawianego instrumentu wynika z zespołu wielu powiązanych ze sobą czynników.

Szkoła Muzyczna YAMAHA prowadzi profesjonalną naukę gry na gitarze klasycznej. Proponujemy studentom bardzo interesujący i motywujący zarazem program nauczania oraz niezbędne pomoce dydaktyczne. Zatrudniamy kompetentną kadrę, która szkoli skutecznie i w wysoce przyjemnej atmosferze. Nauka gry zespołowej, solowej, improwizacji, akompaniamentu bazuje na repertuarze zapożyczonym z muzyki jazzowej, klasycznej oraz popularnej. Kompetentni nauczyciele pokażą jak wykorzystać możliwości instrumentu w zależności od konkretnych okoliczności.

Zajęcia prowadzone są indywidualnie lub w razie zainteresowania w grupie. Zajęcia grupowe nie mają ściśle określonej liczebności kursantów. Zależne jest to bowiem przede wszystkim od faktu, jaki poziom umiejętności posiadają studenci oraz jakim programem kształcenia podążają. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Trwają 45 minut (w przypadku zdecydowania się na lekcje indywidualne) lub 55 minut (w przypadku zdecydowania się na lekcje grupowe).

Jaki jest cel prowadzenia zajęć w zakresie nauki gry na gitarze klasycznej?

– opanowanie rozległej gamy utworów z różnych stylów muzycznych (zarówno solowe, jak i zespołowe)

– doskonalenie nauki gry na instrumencie poprzez technikę stopniowania trudności w utworach repertuarowych oraz specjalistyczne ćwiczenia (jogging strunowy)

– stała praca nad harmonią, rytmem, linią melodyczną, kształceniem słuchu, rozwijanie kreatywności

– stosowanie zróżnicowanych sposobów nauczania, technik łączących poszczególne elementy doskonalenia słuchu