młodzież od 10 roku życia i dorośli

Wiele osób od dziecka marzy o tym, aby nauczyć się profesjonalnie grać na gitarze elektrycznej. Na spełnienie tego marzenie nigdy nie jest za późno. Szkoła Muzyczna YAMAHA kształci z powodzeniem zarówno małe dzieci, jak i osoby dorosłe. Gra na gitarze elektrycznej daje wielkie poczucie satysfakcji. Ten instrument posiada wiele możliwości brzmieniowych, przez co jest wyjątkowo ciekawy i ma bardzo szerokie zastosowanie w muzyce.

W Szkole Muzycznej YAMAHA nauka gry na gitarze elektrycznej odbywa się w sposób profesjonalny i skuteczny. Korzystamy z sprawdzonych programów PMS (Popular Music School), które samodzielnie przygotowujemy. Mamy pewność, że są skuteczne i motywujące. Opracowujemy je przy udziale najlepszych specjalistów z branży – wybitnych muzyków YAMAHA Music Foundation oraz cenionych pedagogów.

Programy Popular Music School są skierowane do osób na różnym poziomie zaawansowania i dopasowane są zarówno do uczniów rozpoczynających naukę gry na gitarze elektrycznej, jak i doskonalących posiadane już umiejętności. Programy PMS funkcjonujące w Szkole Muzycznej YAMAHA trwają od 3 do 5 lat.

W placówce edukacyjnej YAMAHA korzystamy z najwyższej klasy podręczników i akompaniamentów (playbecków) tworzonych w standardzie XG. Dajemy uczniom możliwość zdobywania wiedzy w sposób interesujący i łatwy do zapamiętania. Nauczyciel dba na bieżąco, aby uczeń trafnie zrozumiał przekazywane treści i trwale je przyswoił. Kształcimy umiejętność gry zespołowej i indywidualnej, gdyż każda jest istotna i potrzebna muzykowi. Ścieżka kształcenia jest skonstruowana tak, aby student mógł na bieżąco dostrzegać czynione postępy i odczuwać satysfakcję. Motywacja, radość z gry, muzyczna pasja – to aspekty, które towarzyszą nam i naszym uczniom na każdym etapie rozwoju umiejętności.

Nauka gry na gitarze elektrycznej w Szkole Muzycznej YAMAHA może być prowadzona indywidualnie oraz w grupach. Studenci kształcący się w ramach programu PMS mogą rozwijać zdobyte umiejętności w orkiestrach instrumentalnych, zespołach muzycznych.

W jakim wieku można rozpocząć naukę gry na akordeonie?

Nauka gry na gitarze elektrycznej jest skierowana do dzieci od 10. roku życia, a także do młodzieży i osób dorosłych.

Jak liczna jest grupa obecna w trakcie prowadzenia zajęć?

Liczebność grupy zależy od konkretnego programu oraz poziomu umiejętności uczniów. Zajęcia mogą odbywać się także w systemie indywidualnym.

Jak długo trwają lekcje?

Lekcje odbywają się raz w tygodniu i trwają od 45 do 55 minut (w zależności od tego czy wybraliśmy lekcje indywidualne, czy też grupowe).