Dzieci od 6. roku życia. Uczymy także młodzież oraz dorosłych.

Placówka edukacyjna YAMAHA w Rzeszowie i Łańcucie oferuje zróżnicowane programy nauczania (PMS – Popular Music School) dla swoich kursantów. Nasze programy nauki gry na perkusji uwzględniają indywidualne predyspozycje, umiejętności, wiek studenta.

Funkcjonujące w Szkole Muzycznej YAMAHA programy są wynikiem wnikliwej i długotrwałej pracy wielu specjalistów pedagogów oraz doświadczonych muzyków z YAMAHA Music Foundation. W zakresie nauki gry na perkusji tego typu metody nauczania są nie tylko wysoce skuteczne, ale też wyjątkowo motywujące i elastyczne. Umożliwiają łatwe rozpoczęcie przygody z grą na instrumencie przez początkujących i pozwalają na efektywne podnoszenie umiejętności przez osoby bardziej zaawansowane. Wiedza teoretyczna oraz umiejętności praktyczne przekazywane są systematycznie, zaś cały cykl kształcenia trwa zazwyczaj 3-5 lat.

Szkoła Muzyczna YAMAHA udostępnia materiały naukowe, na które składają się podręczniki, akompaniamenty opracowane w standardzie XG, opcjonalnie płyty CD. Każdy materiał dydaktyczny skonstruowany jest tak, aby rozwijać, doskonalić i kształcić kompetencje w zakresie gry na perkusji. Nad prawidłowym przebiegiem nauki czuwa posiadający odpowiednie kompetencje nauczyciel. Dba on o wykształcenie umiejętności gry indywidualnej, zespołowej, usprawnienie procesu zdobywania wiedzy i umiejętności. Lekcje gry na perkusji prowadzone są tak, aby student sam mógł zaobserwować swoje postępy i tym samym motywował się do dalszej pracy. Uczymy z pasją i miłość do muzyki staramy się przekazać uczniom. Dzięki temu zawsze ich kompetencje rozwijamy do na prawdę wysokiego poziomu.

Osoby zdobywające umiejętności w ramach Popular Music School mogą po zakończeniu cyklu kształcenia doskonalić swoje zdolności w orkiestrach instrumentalnych, a także zespołach muzycznych.