Dzieci od 10 roku życia, młodzież oraz dorośli

Lekcje gry na saksofonie odbywają się indywidualnie albo w grupach (w zależności od programu i poziomu umiejętności)

W Szkole Muzycznej YAMAHA w Rzeszowie i Łańcucie obecne są zróżnicowane programy nauki gry na saksofonie, skierowane do osób w poszczególnych grupach wiekowych i posiadających zróżnicowane kompetencje muzyczne. Funkcjonujące programy opracowywane są przez specjalistów z branży muzycznej – muzyków z YAMAHA Music Foundation oraz wybitnych pedagogów. Są one wysoce efektywne i motywujące zarówno w zakresie nabywania pierwszych umiejętności, jak i pogłębiania już posiadanych w zakresie gry na saksofonie.

Programy proponowane przez Szkołę Muzyczną YAMAHA noszą nazwę Popular Music School (Szkoła Muzyki Rozrywkowej). Studenci zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności gry na saksofonie w cyklu kształcenia, który trwa 3-5 lat. Każdy student po zakończeniu edukacji może doskonalić swoje kompetencje w określonych zespołach muzycznych czy też w orkiestrach instrumentalnych. Jest bowiem wyposażony w niezbędne umiejętności. Z racji tego, że podczas lekcji gry na saksofonie staramy się zaszczepić w uczniach miłość do tego co robią, nasi uczniowie w grę wkładają całe serce i robią to na prawdę dobrze.

Opracowujemy specjalistyczne pomoce naukowe, które ułatwiają wchłanianie wiedzy i pomagają studentom zrozumieć treści muzyczne. Na materiały dydaktyczne składają się między innymi starannie zredagowane podręczniki, akompaniamenty, płyty CD. Korzystanie z nich odbywa się pod czujnym okiem nauczycieli, dla których branża muzyczna to prawdziwa pasja. Dzięki zastosowaniu akompaniamentów opracowanych w standardzie XG kształcimy umiejętność gry zespołowej i usprawniamy cały proces nauki. Staramy się uczyć tak, aby uczeń odczuwał satysfakcje w wyniku poczynionych postępów. Prowadzimy nauczanie indywidualne oraz w grupie.

Saksofon to instrument wyjątkowy, ale wymagający od muzyka pewnych predyspozycji. Nie zaleca się nauki na nim dzieciom poniżej 10. roku życia. Zapraszamy na zajęcia zatem dzieci od 10. życia, a także osoby dorosłe i młodzież. Lekcje mogą odbywać się indywidualnie, a także w grupie. W przypadku zajęć zbiorowych liczebność grupy określa się na podstawie posiadanych przez studentów umiejętności i konkretnej ścieżki kształcenia. Lekcje indywidualne mają miejsce raz w tygodniu i trwają 45 minut. Lekcje grupowe odbywają się z taką samą częstotliwością i czas ich trwania wynosi 55 minut. W czasie zajęć przekazuje się teorię oraz praktyczne umiejętności gry na saksofonie.