młodzież od 6 roku życia i dorośli

Szkoła muzyczna YAMAHA w Rzeszowie i Łańcucie proponuje profesjonalne programy nauki gry na skrzypcach. Prowadzone w naszych placówkach lekcje gry na skrzypcach kierowane są do osób w zróżnicowanych grupach wiekowych (od dzieci, aż po osoby dorosłe).

Koncepcja programów i szczegółowy ich plan jest opracowywany przez specjalistów z branży muzycznej z YAMAHA Music Foundation. Współpracują z nimi kompetentni i posiadający szerokie doświadczenie pedagodzy. Tworzone programy noszą nazwę PMS (Popular Music School, czyli Szkoła Muzyki Rozrywkowej). Jest to jedna z najbardziej efektywnych i przyjemnych zarazem metod nauczania i udoskonalania kompetencji w zakresie gry na instrumentach (w tym na skrzypcach).

Programy PMS dopasowane są zawsze do umiejętności konkretnych uczniów. Początkującym dają bowiem możliwość nauki skutecznej gry od podstaw, zaś osobom zaawansowanym wyznaczają ścieżkę udoskonalania swoich umiejętności. Osoby podążające ścieżką nauki określoną przez PMS mają wyznaczony cykl nauczania na okres 3-5 lat.

Materiały naukowe skonstruowane są tak, aby w maksymalny sposób ułatwiać uczniom zdobywanie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Składają się one z podręczników, a także akompaniamentów tworzonych w standardzie XG lub płyt CD. Nad zrozumieniem prezentowanych treści zawsze czuwa kompetentny i doświadczony w branży muzycznej nauczyciel, który dba o prawidłowe przyswojeniem treści przekazu.

Nauczanie przy wykorzystaniu akompaniamentów, „mini utworów” gwarantuje, że zajęcia będą efektywne, a zarazem wyjątkowo przyjemne dla uczniów. Motywują do dalszego podnoszenia swoich kompetencji i sprawiają, że czujemy nieodparta radość wynikającą z gry na instrumencie. Nauka prowadzona jest zarówno w systemie indywidualnym, jak i grupowym.

Co po ukończeniu programów PMS?

Jak wiadomo, muzyk rozwija się do końca życia. Zdobyte kompetencje można z powodzeniem doskonalić w orkiestrach instrumentalnych, a także zespołach muzycznych.