młodzież od 10 roku życia i dorośli

Gra na trąbce może być niesamowitym przeżyciem zarówno dla muzyka, jak i dla słuchaczy jego występu. Profesjonalista potrafi bowiem wydobyć z trąbki dźwięki, które prawdziwie porywają ludzką duszę.

W placówce edukacyjnej YAMAHA istnieją programy adresowane zarówno dla dzieci, jak i osób znacznie starszych. Nad ich odpowiednim przygotowaniem i przystosowaniem do wymagań określonych grup zaawansowania czuwają kompetentni muzycy (z YAMAHA Music Foundation) i pedagodzy. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu materiałów dydaktycznych i kompetencji zatrudnionej w Szkole Muzycznej YAMAHA kadrze nauczycieli gwarantujemy nie tylko skuteczną, ale też przyjemną naukę gry na poszczególnych instrumentach (w tym na trąbce).

Szkoła Muzyczna YAMAHA posługuje się samodzielnie opracowanymi programami nauczania PMS (Popular Music School). Dostosowane są one do potrzeb poszczególnych grup wiekowych oraz poziomu umiejętności. Poszczególne cykle nauczania przewidują naukę w okresie 3-5 lat.

Materiały naukowe składają się przede wszystkim z profesjonalnych podręczników oraz akompaniamentów w standardzie XG (playbacków). Alternatywnie z płyt CD. Wszystkie pomoce dydaktyczne skonstruowane są tak, aby motywować ucznia, zachęcać do podnoszenia kompetencji i przekazywać umiejętności sprawnie oraz skutecznie. Nad prawidłowym przyswojeniem treści czuwa doświadczony i posiadający szeroką wiedzę teoretyczną oraz praktyczną nauczyciel. Zajęcia prowadzimy tak, aby kursant na bieżąco mógł obserwować swoje postępy, co jest bardzo motywujące w zakresie całego procesu kształcenia. Kładziemy nacisk na doskonalenie umiejętności gry zespołowej oraz indywidualnej. Zajęcia mogą odbywać się zarówno w pojedynkę, jak i w grupie.

Po zakończeniu cyklu programu Popular Music School każdy uczeń może doskonalić swoje kompetencje i rozwijać talenty w zespołach muzycznych , orkiestrach instrumentalnych.